O nás

Občianske združenie založili v máji 2011 Lukáš Boško a Peter Vanya. “Preskákali sme si” cez prijímacie procesy v Británii, Spojených štátoch a zopár iných exotických častiach sveta. Na začiatku, keď sme sa sami hlásili na univerzity, sme vedeli relatívne málo, takže sme sa museli učiť mnoho vecí o živote v zahraničí za pochodu. Postupne nás začali kontaktovať kamaráti a mladší študenti s prosbami o rady.

Usúdili sme, že naše skúsenosti s hlásením sa na zahraničné univerzity a životom “vonku” by mohli zaujímať viacero ľudí. V Česku a na Slovensku existuje mnoho veľmi šikovných študentov, ktorí nemajú prístup k informáciám z prvej ruky o štúdiu v zahraničí, o všetkých výhodách a nevýhodách, a teda je pre nich celkom ťažké sa racionálne rozhodnúť. Veríme, že sa nám tento stav podarí aspoň trochu zlepšiť.

Ako vám vieme pomôcť

Prijímací proces do zahraničia si od každého uchádzača vyžaduje omnoho viac entuziazmu, než v prípade domácich (českých alebo slovenských) univerzít. To môže na prvý pohľad pôsobiť odrádzajúco, ale na konci (častokrát) čaká sladká odmena. Je ňou kvalitnejšie vzdelanie, lepšie kariérne vyhliadky, schopnosť orientovať sa v cudzom, veľkom svete a celkovo zážitok na celý život.

Ak nám napíšete, že by ste radi študovali v zahraničí, vieme vám poradiť či už ohľadom študijného oboru, prijímacieho procesu, financií alebo každodenného života.

Spätná väzba & marketing

Nie vždy sa nám darí všetko načas aktualizovať. V prípade, že narazíte na informáciu, ktorá je už zastaraná, prosím, napíšte nám. Rovnako tak spravte, ak máte pripomienky k obsahu našich stránok alebo hocičomu, čo robíme, ak nám proste chcete vynadať, alebo nás aj pochváliť. Pochvala nás poteší určite viac, ale ani konštruktívna kritika nie je na škodu.

Okrem toho nás majte radi na Facebooku. Ak máte pocit, že robíme niečo užitočné, povedzte o tom svojim spolužiakom a kamarátom, učiteľom, a vôbec každému, kto by o nás mal vedieť.

Podporte nás!

Obsah týchto stránok je — a navždy aj bude — zadarmo. Ich vytvorenie a udržovanie však zadarmo nebolo — stojí nás to každého desiatky hodín ročne. Okrem toho, financie sú potrebné na IT (hosting, údržba), organizovanie workshopov alebo cestovanie za prezentáciami. Preto vítame akúkoľvek podporu, hlavne od študentov, ktorí nám napísali a ktorým sme im pomohli, napríklad kontrolou PSka alebo radou v inej oblasti.

Záleží nám na tom, aby sme žili v spoločnosti, ktorá nemá problém zaplatiť aj za to, čo je formálne zadarmo.

Tím Unimaku